CSM Ceahlăul Piatra Neamț a înregistrat prima victorie acasă din acest campionat.

CSM Ceahlăul a învins cu 3-1 (0-0) pe CSM Pașcani și a bucurat astfel cei aproape 500 de spectatori prezenți în tribune. Pentru echipa din Piatra-Neamț, Răzvan Pîntea a marcat 2 goluri în patru minute, respectiv în minutul 51 și în minutul 53. Răzvan, care în curând va împlini 18 ani s-a accidentat după cel de-al doilea gol și a fost schimbat cu Cezar Agache. Tot un jucător aflat la vârsta majoratului a înscris și cel de-al treilea gol pentru Ceahlăul, Ovidiu Toma în minutul 74.

Oaspeții au redus din diferență în minutul 80 prin lovitura de cap a lui Marian Ciută.

După această victorie CSM Ceahlăul a urcat pe locul 10 în clasament. Sâmbata viitoare Ceahlăul  va juca în deplasare cu ACS Sănătatea Darabani. Urmează două meciuri acasă, pe 6 și 13 octombrie, cu CSM Râmnicu Sărat și Gloria Buzău. Meciurile vor începe de la ora 15:00.

Articolul precedentIncendiu la un bar din municipiul Piatra-Neamț (FOTO-VIDEO)