CSM Ceahlăul Piatra Neamț și Șomuz Fălticeni au remizat în etapa 26 a Ligii 3, Seria 1. partida a avut loc pe Stadionul Municipal din Piatra-Neamț, sâmbătă 4 mai 2019.

”Remiza vine la finalul unui joc în care am fi meritat toate punctele puse în joc, după numărul de ocazii foarte clare. Dacă prima repriză a fost echibrată, după pauză, dar mai ales după eliminarea lui Tomescu (56), de la Șomuz, echipa noastră a dominat din toate punctele de vedere. Numai că de această dată mingea nu a vrut să intre parcă mai mult de o dată în poarta sucevenilor”, au declarat reprezentanții clubului.

Meciul s-a terminat cu scorul de 1-1 (0-1). Oaspeții au deschis scorul în minutul 25, prin Gabriel Cotoară, iar gazdele au egalat prin Cosmin Țapu (85). Ambele reușite au venit în urma unor șuturi la care mingea a lovit mai întâi bara și apoi a intrat în poartă. Iar bara a fost aceeași.