Echipa de Juniori B a CSM Ceahlăul Piatra Neamț a înregistrat miercuri, 28 august, al doilea succes al sezonului competițional. Ca și în prima rundă, elevii antrenorilor Valentin Avădanei și Florin Axinia, au câștigat la scor. 

Juniorii noștri au trecut în prima rundă de Aerostar Bacău cu scorul de 6-0, iar acum a venit rândul succesului cu 4-0 în compania formației similșare a CSM Bacău. Marcatorii echipei noastre au fost în acest meci Catău (2), Pitaru și Ștefănescu. În urma acestui succes, CSM Ceahlăul a urcat în clasament pe locul 5. În etapa 6 a junionilor B, celelalte meciuri s-au încheiat astfel: LPS Suceava – LPS Piatra Neamț 1-0, LPS Iași – Aerostar Bacău 0-3, LPS Roman – Juniorul Suceava 0-3.

Juniorii U19 au încheiat cu remiză fără goluri duelul lor cu CSM Bacău, au ajuns la 13 puncte în clasament și își pătrează poziția în fruntea ierarhiei, chiar dacă LPS Suceava a acumulat același număr de puncte. Celelate rezultate ale penultimei etape a turului 1 sunt: LPS Roman – Juniorul Suceava 1-1, LPS Iași – Aerostar Bacău 2-1, LPS Suceava – LPS Piatra Neamț 5-3.

Pentru ambele formații ale clubului nostru urmează jocuri considerate în deplasare. Sâmbătă, 31 august, de la ora 16:00 și nu mai devreme de ora 18:00 se vor disputa meciurile cu echipele similare ale LPS Piatra Neamț.