Zlatan Ibrahimovici nu a jucat niciun minut în acest sezon, recuperându-se după cea mai gravă accidentare a carierei

Zlatan Ibrahimovic a revenit pe teren la 41 de ani în victoria celor de la AC Milan cu Atalanta, scor 2-0. Atacantul suedez a fost introdus în minutul 74 de Stefano Pioli și a devenit cel mai în vârstă jucător al lui AC Milan în Serie A.

Zlatan Ibrahimovic a revenit pe teren, la 9 luni după ce s-a accidentat la genunchi. Acesta s-a operat în luna mai a anului trecut la genunchi, ultima sa partidă având loc pe 22 mai, pe terenul lui Sassuolo, în ultima etapă a sezonului 2021/22, când AC Milan a sărbătorit titlul de campioană.

Ibra a intrat pe teren în partida cu Atalanta, pe care AC Milan a câștigat-o cu 2-0.

După meci, a oferit mai multe declarații.

”Îmi dau puterea, adrenalina şi motivaţia să continui, fără ajutorul tifosilor e greu. Mă simt bine. M-am simţit liber să pot să fac ceea ce îmi place: să joc fotbal”, a spus Ibrahimovic după meci.

Articolul precedentAlarmele vor suna din nou în toată țara. Exerciţiu naţional de alarmare publică
Articolul următorUcraina va putea adera la NATO dacă își menține independența împotriva Rusiei