CSM Ceahlăul a înregistrat a doua victorie consecutivă în returul campionatului de fotbal, Liga 3. Prima victorie din deplasare a fost înregistrată  vineri, 29 martie, când galben negri s-au impus în fața formației CSM Paşcani cu 2-0.

CSM Ceahlăul a jucat exact în faza de apărare, a controlat bine mijlocul terenului, iar în ofensivă a punctat repede, la primul șut pe poartă, după care a avut mai multe ocazii să înscrie.  Cosmin Țapu (5) a deschis scorul din pasa lui Răzvan Pîntea, pentru ca în minutul 22 decarul să ”lucreze” încă un atac pe stânga pentru finalizarea sub transversală a atacantului. Din cornerul rezultat, Marius Rusu putea aduce desprinderea. Răzvan Pîntea (41) putea înscrie cu un șut din interiorului careului înainte de pauză, pentru ca tot el să aibă prima șansă de gol a reprizei secunde (54). Decarul a marcat pentru 0-2 (80), după o fază lucrată de  Cosmin Țapu, informează oficialii clubului.

SURSĂFOTO: CSM Ceahlăul
Articolul precedentAccident rutier cu patru victime la Tașca (FOTO)