Coșul de fum, cauza incendiului în care o gospodărie întreagă s-a făcut scrum

Coșul de fum, cauza incendiului în care o gospodărie întreagă s-a făcut scrum
Pompierii nemțeni au fost solicitați, marți 7 ianuarie, să intervină la stingerea unui incendiu izbucnit la o locuință în satul satul Mastacăn, comuna Borlești. (Vezi aricolul AICI)
Pompierii nemțeni au fost solicitați, marți 7 ianuarie, să intervină la stingerea unui incendiu izbucnit la o locuință în satul satul Mastacăn, comuna Borlești. (Vezi aricolul AICI)
În urma incendiului au ars : - acoperișul unei case și a unui grajd pentru animale pe o suprafață de aproximativ 240 mp, - casa de locuit, - grajdul pentru animale, - 15 tone de plante furajere, - atelier pentru tâmplărie pe o suprafață de aproximativ 20 mp, - coteț, - acoperișul unui beci pe o suprafață de aproximativ 10 mp, - 8 mp din acoperișul unui saivan, - 40 ml de gard din lemn, - un vagon remorcă în care se aflau articole de îmbrăcăminte și alte materiale textile, - bunurile materiale din locuință, - acte de proprietate și alte documente.După ce au stins incendiul, pompierii au stabilit cauza probabilă de producere a incendiului ca fiind coșul de fum neprotejat termic față de un material combustibil.La locul intervenției s-au deplasat trei echipaje de pompieri cu două autospeciale de stingere și o ambulanță SMURD de la Detașamentul Piatra Neamț.La această misiune au participat și voluntari de la SVSU Borlești.
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 22:58 - Sindicatul Europol acuză Poliția Română că a încălcat legea prin numiri succesive la conducerea Direcției de Ordine Publică
- 18:41 - Cristian Rizea: Declarații despre presupuse presiuni după intervenția din Parlamentul European
- 17:26 - Prima reacție a ministrului Culturii, după ce a fost înregistrat înjurând interesul național: ”Cineva dorește să mă discrediteze”-VIDEO
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Neamt și pe Google News













