România are cel mai frumos motan din lume

România are cel mai frumos motan din lume
Un motan din rasa Maine Coon, născut și crescut în România a câștigat titlul de World Winner 2023 în cadrul celei mai prestigioase expoziții mondiale
Un motan adult din rasa Maine Coon, în vârstă de 4 ani, născut și crescut în România a câștigat titlul de World Winner 2023 în cadrul celei mai prestigioase expoziții mondiale FIFe World Show, organizată anul acesta de Franța, la Strasbourg.
Câștigătorul se numește RO Panco’s Elros, este un motan adult din rasa Maine Coon și a câștigat cea mai dificilă categorie din cadrul concursului.
Crescătorul său este Yann Panco, din Bucureşti, care aduce în România primul trofeu mondial cucerit de superbul motan – „FIFe World Winner”.
_17b612048f.webp)
Concursul s-a desfășurat în noul și modernul Parc des Expositions din Strasbourg, weekendul trecut, 28 - 29 octombrie 2023, anunță Federația Națională Felinologică Română.
_3d51327bbd.webp)
Au fost prezente peste 1.300 de pisici din toată lumea și câteva mii de vizitatori pe zi le-au putut admira și încuraja.
Citește și:
- 15:36 - Doliu în lumea filmului: actorul Michael Patrick din „Game of Thrones” a murit la doar 35 de ani
- 15:32 - GOLD FM nu se închide. Instanța a decis în urmă cu puțin timp
- 15:20 - România își ia rămas bun de la legendarul Mircea Lucescu. ”Il Luce”, omagiat pe Arena Națională -LIVE TEXT
- 14:54 - Plecarea neașteptată a lui JD Vance din Ungaria: vicepreședintele SUA, trimis în misiune crucială
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Neamt și pe Google News











