Advertising
Deputatul Iulian Bulai despre tragedia de la ”Victor Babeș”: ”E o manipulare groaznică că noi suntem vinovați de acest lucru”

Deputatul Iulian Bulai despre tragedia de la ”Victor Babeș”: ”E o manipulare groaznică că noi suntem vinovați de acest lucru”
Scris de Realitatea de Neamt Publicat: 13 apr. 2021, 09:48
O defecțiune la instalația de oxigen a TIR-ului de Terapie Intensivă de la Spitalul Victor Babeș a dus la decesul a trei pacienți. Iulian Bulai, deputat USR-PLUS, spune că ceea ce s-a întâmplat la ”Victor Babeș” este din cauza lui Adrian Streinu-Cercel, actual senator PSD, și fost director al Institutului ”Matei Balș”, nu al Spitalului Victor Babeș.
Citește și
- 17:42Românii, sacrificați de Ilie Bolojan pentru imaginea de salvator
- 17:23SURSE. Simina Tănăsescu ar încerca blocarea motivării pe Legea Integrității
- 14:13Alegeri pentru primărie în 24 de localități, inclusiv în Sectorul 6 și Mangalia. Lista poate crește dacă Nicușor Dan promulgă legea ANI
- 14:00Ilie Bolojan, anunț după ședința PNL pe Legea salarizării: Nu putem depăși procentul din PIB alocat plății salariilor - LIVE TEXT
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Neamt și pe Google News


























