Advertising
GEORGE SIMION: "EU VOI FI PREŞEDINTELE ROMÂNIEI ŞI NU MĂ VOI ÎNCHINA PE LA AMBASADE STRĂINE”

GEORGE SIMION: "EU VOI FI PREŞEDINTELE ROMÂNIEI ŞI NU MĂ VOI ÎNCHINA PE LA AMBASADE STRĂINE”
Scris de Realitatea de Neamt Publicat: 17 nov. 2024, 14:03
Liderul AUR, George Simion, candidat la Preşedinţie, a afirmat, sâmbătă seara, la Arad, că, dacă va fi preşedinte, îi va primi în biroul său pe toţi ambasadorii străini pentru a discuta "de la egal la egal", mai puţin pe cel al Austriei, pe care nu l-ar primi până ce România nu ar deveni membru Schengen cu drepturi depline.
Citește și
- 22:01Nicușor Dan, după consultările cu liderii politici: ”Se conturează varianta unui guvern minoritar”
- 17:37Negocieri la Cotroceni. Ce variante ar putea alege președintele Nicușor Dan pentru noul guvern
- 16:52Victor Ponta, propus din nou pentru funcția de premier de către alianța „Uniți pentru România”
- 16:19Călin Georgescu intervine în ziua consultărilor cruciale. ”Un guvern depărtat de voia lui Dumnezeu va cădea oricum”
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Neamt și pe Google News


























