Scandalagiu violent reținut de polițiști

Scandalagiu violent reținut de polițiști
La data de 1 octombrie, polițiștii Secţiei de Poliţie Rurală Gîrcina au identificat și reținut pentru 24 de ore un bărbat de 40 de ani, din Piatra Neamț, bănuit de comiterea infracțiunilor de distrugere, amenințare şi tulburarea ordinii şi linişti publice.
La data de 1 octombrie, polițiștii Secţiei de Poliţie Rurală Gîrcina au identificat și reținut pentru 24 de ore un bărbat de 40 de ani, din Piatra Neamț, bănuit de comiterea infracțiunilor de distrugere, amenințare şi tulburarea ordinii şi linişti publice.
Din cercetările efectuate de polițiști a reieșit că, pe fondul consumului de alcool, un bărbat, de 40 de ani, ar fi aruncat cu diverse obiecte asupra locuinței unei femei de 62 de ani, din Gîrcina, distrugând astfel un geam și o porțiune din peretele imobilului. Totodată, acesta i-ar fi adresat amenințări cu acte de violență, tulburând astfel ordinea și liniștea publică.
Pentru a nu fi afectat climatul de ordine și siguranță publică, la fața locului a fost solicitat sprijinul luptătorilor Serviciului pentru Acțiuni Speciale.
Cel în cauză a fost condus la sediul poliției, în vederea continuării cercetărilor.
În baza probatoriului administrat, bărbatul a fost reținut de poliţişti pentru 24 de ore, fiind introdus în Centrul de Reținere și Arestare Preventivă din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Neamț.
Astăzi, acesta urmează să fie prezentat Parchetului de pe lângă Judecătoria Piatra Neamț, cu propunerea de luare a unei măsuri preventive.
Sursa: Realitatea de Neamt
Citește și:
- 08:21 - CNAB: Traficul aerian se desfășoară în condiții de iarnă, conform programului de zbor
- 07:32 - Atac cu drone și rachete asupra unei uzine strategice din Rusia
- 07:28 - „Reformele” lui Bolojan. Oamenii au ajuns să muncească doar pentru a-și plăti facturile
- 17:04 - Ministrul Sănătății anunță controale fără precedent
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Neamt și pe Google News

_e32ebcad9a.webp)









