CSM Ceahlăul Piatra Neamț a ajuns la trei victorii în patru meciuri disputate în acest sezon al Ligii 3, Seria 1, după ce în runda a patra a reușit să câștige pe terenul nou-promovatei FC Ozana Târgu Neamț. Scorul final al disputei a fost stabilit încă din minutul 38 (1-2), marcatori fiind Denis Șerban (20), pentru gazde, respectiv, Yoann Fellrath (32) și Arsene Luboya (38).

”Prima repriză a meciului desfășurat pe terenul de la poalele Cetății Neamț a fost una în care echipa noastră a fost mai bună. Luboya (10) și Fellrath (11) au ratat șansele începutului de meci, șeptarul nostru irosind chiar o ocazie imensă, după ce a ajuns singur cu portarul advers și a trimis peste acesta, dar pe lângă țintă.

La prima apariție în treimea pietrenilor, gazdele au deschis scorul. Ozana a beneficiat de o lovitură liberă, mingea a fost respinsă nu foarte bine de fundașii galben-negri, iar Șerban (20) a șutat fără preluare din marginea careului mare. Mingea a trecut printre mai mulți jucători, fapt care l-a încurcat serios pe Barna, care a plonjat târziu.

Până la pauză însă soarta meciului avea să se întoarcă.

Gazdele nu au mai avut nici un moment ofensiv de remarcat, în timp ce CSM Ceahlăul a marcat de două ori și a mai irosit câteva bune situații de a mai înscrie. Luboya (26) a șutat de la distanță, dar pe direcția portarului târgnemțean, după care a ”lucrat” faza golului egalizator. A pătruns în careul gazdelor prin flancul nostru stâng, a centrat în ”gura porții”, iar Fellrath (32) a restabilit egalitatea. Același atacant francez a șutat (35), dar a prins în doi timpi Bîlbă. Franck M’Barga a executat foarte bine un corner în minutul 38, iar Arsene Luboya a înscris în urma unei lovituri de cap al cincilea său gol în campionat în patru meciuri”, informează oficialii clubului.

Articolul precedentPatru întâlniri organizate de AJFP Neamț dedicate contribuabililor, în luna septembrie
Articolul următorControale la firmele de investigații și protecție! ITM a dat 10 avertismente