Derby moldovean în Cupa României U17, după ce CSM Ceahlăul Piatra Neamț s-a aflat în urne la tragerea la sorți a fazei optimilor de finale. În turul inaugural al întrecerii, tinerii galben-negri au trecut de Csikszereda Miercurea Ciuc în meciul de la Piatra Neamț, după lovituri de departajare.

Duelul din Cupa României va fi contra celor de la CSM Politehnica Iași în ziua de miercuri, 14.11.2018, de la ora 14.00 . Cele două rivale sunt colege în Liga Elitelor U17 și s-au înfruntat în etapă 5, la Iași, la finele săptămânii trecute. Victoria a revenit nemțenilor, scor 3-2, după ce în minutul 8 gazdele conduceau cu 2-0, scor înregistrat și la pauză respectivei partide.

Până la jocul din Cupa României, tinerii noștri de la U17 joacă în Liga Elitelor. Duminică, 04.11.2018, CSM Ceahlal evoluează la ACS Kids Tampa Brașov, iar pe 11.11.2018, va fi duelul de la Piatra Neamț cu LPS Focșani.

La U19, și tot în Liga Elitelor, CSM Ceahlăul joacă tot duminică, dar la AFK Csikszereda ÎI Miercurea Ciuc, după care vor primi vizită formației LPS Galați (duminică, 11.11.2018, de la ora 12:00), informează oficialii de la CSM Ceahlăul Piatra-Neamț.

Articolul precedentCozmin Gușă, despre amnistie şi graţiere: „Sunt de acord doar în aceste condiții”
Articolul următorMinistrul Sorina Pintea, la Sibiu : ”Starea lui este foarte gravă. Şansele sunt de 50 – 50!”