Partida Foresta Suceava- CSM Ceahlăul, din etapa a XIII-a a Ligii 3, s-a încheiat cu scorul 1-0. Dacă la pauză, scorul era 0-0, în minutul 61, pentru gazde a înscris Robert Martin aducând victoria pentru suceveni.

Foresta Suceava nu a pierdut niciun meci, în această toamnă, pe teren propriu.Divizionară secundă de până în vara acestui an, echipa suceveană are un parcurs aproape perfect pe propriul teren, având în vedere faptul că de acolo au plecat cu punct doar cei de la Oțelul Galați.

Tot vineri s-a disputat și partida FC Botoşani II – CSM Rîmnicu Sărat, scor 0-0. Astăzi sunt programate de la ora 14.00, următoarele partide: Şomuz Fălticeni – Bucovina Rădăuţi, CSM Focşani – SCM Gloria Buzău, ACS KSE Tg. Secuiesc – CSM Paşcan, Metalul Buzău – Ştiinţa Miroslava şi Sporting Lieşti – Suporter Club Oţelul Galaţi.

Săptămâna viitoare, CSM Ceahlăul va avea pauză în campionat, având în vedere retragerea echipei CSM Roman din actuala ediție a Ligii 3, iar în ultima rundă a turului va evolua în deplasare la KSE Târgu Secuiesc pe 30 noiembrie 2018.

Articolul precedentToleranță zero față de șoferii băuți. 4 rețineri în această săptămână
Articolul următorAccident cu victimă încarcerată la Roman (FOTO)