Actualitate· 1 min citire

100 de puieți de stejar, plantați în Parcul Municipal Roman

100 de puieti de stejar

100 de puieti de stejar

Scris de Monica Ghinet Publicat: 6 mar. 2019, 06:14

Primăria municipiului Roman a plantat marți, 5 martie, 100 de puieți de stejar în Parcul Municipal Roman. Acțiunile de plantare de arbori vor continua.

”Primăvară a început frumos la Roman. Am plantat astăzi primii 100 de puieți de stejar în Parcul municipal Roman, o bijuterie a naturii. Vom continua plantările în perioada următoare. Mă bazez și pe sprijinul asociațiilor de proprietari, dar și a tuturor celor care vor să ajute ca orașul nostru să fie și mai frumos, și mai curat, și mai verde”, a declarat Lucian Micu, primarul municipiului Roman.Anul acesta  municipalitatea intenționează plantarea a peste 1.000 de copaci în zonele centrale, iar la periferie în jur de 3.000 de arbori.

Distribuie articolul

Urmărește știrile Realitatea de Neamt și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate