Accident cu victimă în Piatra-Neamț. Cauza, nepăstrarea distanței corespunzătoare (FOTO)

Accident cu victimă în Piatra-Neamț. Cauza, nepăstrarea distanței corespunzătoare (FOTO)
În această după amiază a avut loc un eveniment rutier în municipiul Piatra-Neamț soldat cu rănirea unuia dintre conducătorii auto.
În această după amiază a avut loc un eveniment rutier în municipiul Piatra-Neamț soldat cu rănirea unuia dintre conducătorii auto.
”Din cercetările preliminarii efectuate de polițiștii Biroului Rutier Piatra Neamț a reieșit că, în timp ce un bărbat de 57 de ani, din Piatra Neamț, conducea un autoturism pe Bulevardul Decebal din Piatra Neamț, din direcția Bacău-Bicaz, nu ar fi păstrat o distanță corespunzătoare în mers față de autoturismul care circula în fața sa, condus de un bărbat de 58 de ani, din Hangu, intrând în coliziune cu acesta. Din impact, autoturismul condus de bărbatul din Hangu a fost proiectat într-un alt autoturism condus în aceeași direcție de o femeie de 39 de ani, din Dumbrava Roșie”, informează IPJ Neamț.În urma evenimentului rutier a rezultat vătămarea corporală a conducătorului auto din Hangu, care a fost transportat la spital în vederea primirii de îngrijiri medicale de specialitate.Cei trei conducători auto au fost testaţi alcoolscopic, rezultatele fiind negative.Polițiștii continuă cercetările sub aspectul comiterii infracțiunii de vătămare corporală din culpă.
Citește și:
- 18:58 - Mitul „administratorului model” Ilie Bolojan, spulberat de Curtea de Conturi
- 16:54 - Reacția lui Raed Arafat după ce un medic a fost agresat într-un spital din Maramureș
- 16:50 - Viscolul închide drumuri și lasă localități fără electricitate
- 15:26 - STB, „gaura neagră” a Capitalei: 10.000 de angajați și o politizare cronică pe banii bucureștenilor
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Neamt și pe Google News
_4f88515c25_a3b9209761.webp)










