Accident pe o stradă din Roman! Mașina fusese furată

Accident pe o stradă din Roman! Mașina fusese furată
La data de 10 februarie a.c., în jurul orei 19:00, polițiștii din cadrul Biroului Rutier Roman au fost sesizați cu privire la faptul că, pe strada Ștefan cel Mare, în municipiul Roman, a avut loc un eveniment rutier.
La data de 10 februarie a.c., în jurul orei 19:00, polițiștii din cadrul Biroului Rutier Roman au fost sesizați cu privire la faptul că, pe strada Ștefan cel Mare, în municipiul Roman, a avut loc un eveniment rutier.
Din primele cercetări efectuate de polițiști a reieșit faptul că, în timp ce un bărbat de 53 de ani, din Bâra, ar fi condus un autovehicul pe strada Ștefan cel Mare, ar fi pierdut controlul asupra direcției de deplasare, intrând în coliziune cu un copac, rezultând autoaccidentarea conducătorului auto.
Conducătorul auto, a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul indicând o concentrație de 0,38 mg/l alcool pur în aerul expirat.
Cu ocazia verificărilor efectuate de polițiști s-a stabilit faptul că, autoturismul în cauză aparține unui bărbat de 32 de ani, din Roman, care l-ar fi lăsat parcat pe strada Primăverii, neasigurat și cu cheile în habitaclul interior.
În cauză, polițiștii continuă cercetările sub aspectul săvârșirii infracțiunilor de vătămare corporală din culpă și furt în scop de folosință.
Sursa: Realitatea de Neamt
Citește și:
- 18:58 - Mitul „administratorului model” Ilie Bolojan, spulberat de Curtea de Conturi
- 16:54 - Reacția lui Raed Arafat după ce un medic a fost agresat într-un spital din Maramureș
- 16:50 - Viscolul închide drumuri și lasă localități fără electricitate
- 15:26 - STB, „gaura neagră” a Capitalei: 10.000 de angajați și o politizare cronică pe banii bucureștenilor
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Neamt și pe Google News
_4f88515c25_a3b9209761.webp)










