Carosabil parțial uscat și temperaturi negative în ultima zi din an. Cum se circulă pe drumurile naționale

Carosabil parțial uscat și temperaturi negative în ultima zi din an. Cum se circulă pe drumurile naționale
La acest moment, circulația pe drumurile naționale din zona Moldovei este asigurată, fără evenimente rutiere cauzate de starea vremii sau a carosabilului.
Carosabil parțial uscat și temperaturi negative în ultima zi din an.
La acest moment, circulația pe drumurile naționale din zona Moldovei este asigurată, fără evenimente rutiere cauzate de starea vremii sau a carosabilului.
Cerul este acoperit total sau parțial în toată regiunea, cu excepția județelor Vrancea și Galați, fără precipitații. Carosabilul este umed cu porțiuni uscate și zăpadă spre acostament în zonele Dorohoi și Darabani (județul Botoșani), umed cu porțiuni uscate în Suceava și Botoșani, respectiv uscat cu porțiuni umede, în rest.La nivelul DRDP Iași, pe timpul nopții s-a acționat cu 84 autoutilaje și s-au răspândit 284 tone material antiderapant.Temperatura aerului în regiune înregistrează valori negative în majoritatea județelor, după cum urmează: Iași -4°C, Bârlad (VS) -9°C, Suceava 0°C, Câmpulung Moldovenesc (SV) -4°C, Botoșani -2°C, Piatra Neamț -3°C, Bacău -5°C, Focșani -6°C, Galați 0°C, informează DRDP Iași.
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 13:52 - Bogdan Hossu spulberă noua lege a salarizării. ”Sporurile pentru condițiile de muncă au scăzut” -VIDEO
- 13:24 - Cristian Mungiu a câștigat un premiu important la Cannes, cu filmul Fjord
- 11:27 - Trei coliere de aur de peste 300 de grame şi vechi de 3000 de ani, descoperite în Prahova
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Neamt și pe Google News














