Carosabil uscat cu porțiuni umede în Moldova. Cum se circulă pe drumurile naționale

Carosabil uscat cu porțiuni umede în Moldova. Cum se circulă pe drumurile naționale
La acest moment, circulația pe drumurile naționale din Moldova este asigurată, fără evenimente rutiere cauzate de starea carosabilului sau a vremii.
La acest moment, circulația pe drumurile naționale din Moldova este asigurată, fără evenimente rutiere cauzate de starea carosabilului sau a vremii.
Carosabilul este uscat în județele Galați și Vrancea, respectiv uscat cu sectoare umede, în rest. Cerul este senin, fără precipitații, iar temperatura aerului în regiune este cuprinsă între -6 și 1°C:Iași -2°C, Suceava -6°C, Focșani (VN) -3°C, Galați 0°C, Bacău -3°C, Câmpulung Moldovenesc (SV) 1°C, Bârlad (VS) -4°C, Botoșani -1°C, Piatra Neamț 0°C.Pe timpul nopții, la nivelul DRDP Iași s-a acționat cu 27 de autoutilaje și s-au răspândit 54,5 tone material antiderapant.
Citește și:
- 11:45 - Realitatea PLUS a depus la Curtea de Apel acțiunea împotriva deciziei CNA. Avocat: Retragerea licenței era o chestie prestabilită înainte de ședință -VIDEO
- 11:40 - Armistițiul temporar calmează piețele. Petrolul se ieftinește puternic: este cea mai mare scădere din ultimii 6 ani
- 11:25 - Alexandra Păcuraru, despre decizia CNA de a închide Realitatea PLUS: „Nu mai există democrație când închid gura opoziției. Vom lupta cu fruntea sus!”
- 10:42 - Ștefăniță Avrămescu (AUR), despre închiderea Realitatea PLUS: „CNA-ul vrea o presă obedientă, dependentă, care să nu deranjeze și să nu pună întrebări”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Neamt și pe Google News










