Actualitate· 1 min citire

Cinci copii posibil intoxicați cu monoxid de carbon la o școală din Petru Vodă

Cinci copii posibil intoxicați cu monoxid de carbon la o școală din Petru Vodă

Cinci copii posibil intoxicați cu monoxid de carbon la o școală din Petru Vodă

Scris de Monica Ghinet Publicat: 6 feb. 2020, 09:25

La Școala din Petru Vodă, Poiana Teiului sunt 5 copii care acuză o stare de rău, posibil intoxicați cu monoxid de carbon de la o centrală termică. La locul solicitarii s-au deplasat pompierii de Garda 2 de Intervenție Poiana Teiului  cu o autospecială de stingere cu modul de descarcerare și prim ajutor calificat și două ambulanțe SMURD, precum și două ambulanțe de la SAJ.

La Școala din Petru Vodă, Poiana Teiului sunt 5 copii care acuză o stare de rău, posibil intoxicați cu monoxid de carbon de la o centrală termică. La locul solicitarii s-au deplasat pompierii de Garda 2 de Intervenție Poiana Teiului  cu o autospecială de stingere cu modul de descarcerare și prim ajutor calificat și două ambulanțe SMURD, precum și două ambulanțe de la SAJ.

O fetiță, de aproximativ 12 ani, semiconștientă, a fost preluată de un echipaj de la SAJ și transportată la Spitalul din Târgu Neamț. Ceilalți 4 copii au primit asistență medicală la locul evenimentului și sunt transportați la spital, pentru investigații.

Distribuie articolul

Urmărește știrile Realitatea de Neamt și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate