Fetiță de opt ani dispărută în râul Moldova
3 aug. 2019, 09:45
Actualizat: 3 aug. 2019, 09:45

1db242a9-cd7e-4061-b5e3-64abae2c628b
Articol scris de Scris de Monica Ghinet
O fetiţă în vârstă de opt ani a fost căutată, vineri seară, de pompierii nemțeni în râul Moldova. Misiunea de căutare a încetat în jurul orei 22:00, urmând să fie reluată în această dimineață. În sprijinul salvatorilor nemțeni a venit un echipaj de scafandri din Iași, întrucât scafandrii nemțeni se află în misiune pe litoral.
Aseară, în jurul orei 19:00, 10 pompieri cu două autospeciale, o barcă și o ambulanță SMURD au efectuat o misiune de căutare copilul căzut în râul Moldova, zona bazarului.
Fetița de opt ani se afla la scăldat împreună cu verișoara ei de nouă ani și mama acesteia. Și fetița de nouă ani s-a aflat în pericol de înec, dar a fost salvată de pescarii din zonă.
Citește și:
- 15:56 - Alexandra Păcuraru, după hotărârea CNA de a menține decizia de retragere a licenței televiziunii Realitatea PLUS: „Au fost pregătiți să respingă orice argument! Au câștigat doar prima luptă”- VIDEO
- 15:43 - Papa Leon salută armistițiul din Iran: „Un semn de speranță”
- 15:40 - CNA a respins solicitarea de rediscutare privind retragerea licenței Realitatea PLUS - LIVE TEXT
- 14:59 - UEFA, decizie decizie de ultim moment după moartea lui Mircea Lucescu pentru meciurile din Champions League
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Neamt și pe Google News










