I-a dat cu toporul în cap vecinului. Ambii au ajuns la spital

crima-topor-scandal
Un bărbat de 35 de ani, din Urecheni, a fost reținut de polițiști după ce a intrat în locuința unui vecin și i-a dat cu toporul în cap.
Incidentul a avut loc la data de 30 decembrie 2018, când în jurul orelor 21:00, poliţiştii Secţiei de Poliţie Urecheni au fost sesizaţi de către un bărbat de 31 de ani,din Urecheni, cu privire la faptul că a fost lovit de către un vecin, cu un topor în zona capului.În urma cercetărilor efectuate poliţiştii au stabilit că în seara zilei de 30 decembrie 2018, în jurul orelor 20:30, bărbatul de 35 de ani, având asupra sa un topor a mers la vecinul său şi prin forţarea uşii de acces a intrat în locuinţa acestuia, unde l-a lovit cu toporul în zona capului.În timpul altercaţiei, bărbatul de 31 de ani ar fi încercat să se apere, a prins toporul şi l-a împins pe agresor, acesta din urmă tăindu-se în zona feţei.Ambii au fost transportaţi la spital pentru îngrijiri.
În urma audierilor, față de bărbatul de 35 de ani, poliţiştii au dispus reţinerea pentru 24 de ore, fiind introdus în arestul I.P.J. Neamţ, sub aspectul săvârşirii infracţiunilor de violare de domiciliu şi lovire sau alte violenţe.
– ne-a declarat Robert Costan
Citește și:
- 21:24 - Mircea Lucescu, condus pe ultimul drum vineri: unde va fi înmormântat și la ce oră au loc onorurile militare
- 20:29 - Iarna lovește din nou înainte de Paște: zăpadă de doi metri la munte și ger în toată țara
- 19:27 - Mesaj de la Washington: Trump cere statelor NATO să acționeze rapid în criza din Golf
- 18:41 - Istvan Kovacs merge la Campionatul Mondial din 2026! Trei arbitri români, confirmați oficial pentru turneul final din America
Urmărește știrile Realitatea de Neamt și pe Google News











