Incendiu la Tașca! O bătrănă a suferit arsuri la nivelul capului și a mâinilor

Incendiu la Tașca! O bătrănă a suferit arsuri la nivelul capului și a mâinilor
În jurul orei 19:00, pompierii au fost înștiințați despre producerea unui incendiu la o anexă gospodărească în localitatea Ticoș Floarea din comuna Tașca.
În jurul orei 19:00, pompierii au fost înștiințați despre producerea unui incendiu la o anexă gospodărească în localitatea Ticoș Floarea din comuna Tașca.
La locul solicitării au fost alocate forțe și mijloace de la SVSU Tașca, SVSU Bicazu Ardelean, SAJ Bicaz și Detașamentul de pompieri Piatra Neamț.
Incendiul s-a manifestat la un adăpost pentru animale cu posibilitatea propagării la o altă anexă gospodărească și la locuință.
Pompierii voluntari au intervenit pentru localizarea incendiului.
Incendiul a fost lichidat. A ars adăpostul pentru păsări cu suprafața de 6 mp.
Proprietara gospodăriei, în vârstă de 80 de ani, a suferit arsuri la nivelul capului și a membrelor superioare. Acesta a fost preluată de echipajul SAJ și transportată la spital.
Cauza probabilă de producere a incendiului a fost focul deschis în spații deschise.
Sursa: Realitatea de Neamt
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 08:10 - Cod Rutier 2026. Cum recuperezi mai repede permisul în 2026 și ce costuri implică
- 08:05 - Astăzi începe Evaluarea Națională
- 08:03 - Ferrari intră în era electrică. A lansat Luce, modelul de peste 500.000 de euro
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Neamt și pe Google News













