Joaca unor copii cu focul a dus la mistuirea a 6 tone de fân

Joaca unor copii cu focul a dus la mistuirea a 6 tone de fân
Incendiul se manifesta generalizat la două stoguri de fân, cu posibilitatea propagării la locuință și anexele gospodărești.
Prin apel la 112, în jurul orei 18:40, pompierii au fost solicitați să intervină pentru stingerea unui incendiu produs la stoguri de fân în localitatea Muncelu de Jos, comuna Valea Ursului.
La locul solicitării s-au deplasat un echipaj de pompieri cu o autospecială de stingere de la Punctul de lucru Poienari, un echipaj de pompieri cu o autospecială de stingere de la Detașamentul Roman și pompierii voluntari din cadrul SVSU Valea Ursului cu o autospecială de stingere.
Incendiul se manifesta generalizat la două stoguri de fân, cu posibilitatea propagării la locuință și anexele gospodărești.
Forțele de intervenție au localizat și lichidat incendiul în urma căruia au ars aproximativ 6 tone de fân.
Jocul copiilor cu focul a fost cauza probabilă de producere a incendiului.
Sursa: Realitatea de Neamt
Citește și:
- 19:40 - Incident aviatic în Capitală: un avion care zbura spre Egipt revine de urgență la sol
- 14:16 - Statul ne scoate la tablă ca să vadă tot cartierul cine a sărit peste plata impozitului
- 14:07 - Scandal pe Aeroportul Otopeni. O mamă acuză un tratament abuziv
- 14:03 - SURSE Văduva lui Gabriel Cotabiță, administrator la un salon de masaj unde se practica prostituția
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Neamt și pe Google News











