La un pas de a fi violată! A fost salvată din mânile agresorului de soț

La un pas de a fi violată! A fost salvată din mânile agresorului de soț
Un bărbat de 47 de ani, din localitatea Vânători Neamț, a fost reținut de polițiști, fiind bănuit că ar fi acostat o femeie cu intenția de a întreține relații sexuale cu aceasta.
Un bărbat de 47 de ani, din localitatea Vânători Neamț, a fost reținut de polițiști, fiind bănuit că ar fi acostat o femeie cu intenția de a întreține relații sexuale cu aceasta.
La data de 7 aprilie a.c., polițiștii din cadrul Poliției oraşului Târgu-Neamţ a fost sesizați cu privire la faptul că o femeie în vârstă de 56 de ani, din Vânători Neamț, a fost victima infracţiunii de tentativă de viol.
În urma investigațiilor a reieșit faptul că în timp femeia se deplasa pe digul unui râu din Târgu-Neamţ spre locuința acesteia, ar fi fost acostată de către un bărbat în vârstă de 47 de ani, din localitatea Vânători Neamț, care ar fi exercitat acte de violență asupra acesteia, cu intenţia de a întreţine relații sexuale.
La scurt timp, soțul persoanei în cauză a intervenit şi l-a imobilizat pe bărbat, împiedicând astfel consumarea faptei.
Cel în cauză a fost condus la sediul poliției, în vederea continuării cercetărilor, iar în urma documentării activității infracționale bărbatul a fost reținut pentru 24 ore, fiind bănuit de comiterea infracţiunii de tentativă de viol.
Sursa: Realitatea de Neamt
Citește și:
- 08:21 - CNAB: Traficul aerian se desfășoară în condiții de iarnă, conform programului de zbor
- 08:15 - CNAIR: Nu mai sunt sectoare de drum închise sau restricționate din cauza condițiilor meteorologice
- 08:02 - Trafic de coșmar spre Vama Giurgiu. Coloana de vehicule de pe DN5 măsoară 14 kilometri
- 07:55 - Sistemul RO-Alert devine „mai prietenos”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Neamt și pe Google News









_4f88515c25_a3b9209761.webp)

