Advertising
MINISTRUL SĂNĂTĂȚII: NU SE ÎNCHID SPITALE ÎN ROMÂNIA, SE REORGANIZEAZĂ PENTRU EFICIENȚĂ

MINISTRUL SĂNĂTĂȚII: NU SE ÎNCHID SPITALE ÎN ROMÂNIA, SE REORGANIZEAZĂ PENTRU EFICIENȚĂ
Scris de Realitatea de Neamt Publicat: 1 iul. 2025, 21:37
Ministrul Alexandru Rogobete anunță că spitalele nu se vor închide, în ciuda reformei din sistemul medical. Unele paturi de spitalizare continuă vor fi transformate în spitalizare de zi, dar nicio unitate nu va fi desființată.
Citește și
- 15:50Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 14:55Ana Maria Păcuraru, singurul jurnalist din România invitat de Casa Albă. Realitatea PLUS, invitat special la SUMMITUL condus de Trump
- 11:56ANM: Cod galben de vijelii și instabilitate atmosferică, în mai multe regiuni ale țării - HARTA
- 16:57Regele Charles, sărbătorit cu fast la Londra. Mii de militari au defilat
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Neamt și pe Google News


























