O șoferiță neatentă a băgat trei pietoni în spital! Cum s-a produs accidentul

O șoferiță neatentă a băgat trei pietoni în spital! Cum s-a produs accidentul
În cursul acestei zile, ora 10.45, polițiștii rutieri din cadrul Poliției municipiului Roman au fost sesizați cu privire la producerea unui eveniment rutier.
În cursul acestei zile, ora 10.45, polițiștii rutieri din cadrul Poliției municipiului Roman au fost sesizați cu privire la producerea unui eveniment rutier.
Din primele verificări a reieșit că, o femeie de 60 de ani din Roman, în timp efectua manevra de ieșire din parcare fără a se asigura, a surprins și accidentat 3 persoane și a avariat alte trei autoturisme.
În urma impactului a rezultat rănirea celor trei pietoni, cu vârste cuprinse între 42 și 53 de ani, care au fost preluate de echipaje de ambulanță și transportate la spital pentru acordarea de ingrijiri medicale de specialitate.
Conducătorul auto a fost testat alcoolscopic, rezultatul fiind negativ.
Poliţiştii efectuează cercetări pentru stabilirea tuturor împrejurărilor în care s-a produs evenimentul rutier, fiind întocmit dosar penal sub aspectul comiterii infracțiunii de vătămare corporală din culpă.
Sursa: Realitatea de Neamt
Citește și:
- 14:47 - Urmărire ca-n filme în trafic, în Argeș: tânăr prins după 25 km, fără permis și băut
- 14:41 - Alertă cibernetică: rețea de spionaj a Rusiei, destructurată de FBI și cu ajutorul SRI. Nicușor Dan: „Continuă războiul hibrid”
- 14:38 - George Simion, la ieșirea din sediul CNA: „S-au făcut plățile, emisia trebuie să continue”
- 13:32 - Gheorghe Piperea aruncă bomba: „Hold-up administrativ la CNA! Decizia împotriva Realitatea Plus, un abuz”. Se cere desființarea instituției
Urmărește știrile Realitatea de Neamt și pe Google News











