Advertising
Orașele care interzic păcănelele vor rămâne și fără agențiile Loto. Un primar atacă legea „prost gândită”

Orașele care interzic păcănelele vor rămâne și fără agențiile Loto. Un primar atacă legea „prost gândită”
Scris de Realitatea de Neamt Publicat: 5 mar. 2026, 09:59
Primarul orașului-stațiune Râșnov, Horia Motrescu, a anunțat că va cere clarificări Instituției Prefectului Brașov în privința aplicării OUG 7/2026, respectiv a prevederilor privind interzicerea jocurilor de noroc de către administrațiile locale, menționând că, deocamdată nu va pune pe ordinea de zi a Consiliului Local un proiect care să reglementeze această chestiune.
Citește și
- 15:50Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 17:28Matei Ștefănescu, avocatul Realitatea Plus: „Orice minut în care un post TV nu emite reprezintă o atingere iremediabilă la adresa libertății de exprimare”
- 13:57Clipe de groază în avion după ce un geam s-a spart în timpul zborului. ”Jumătate din om era afară pe fereastră”
- 18:43Raed Arafat, prima reacție după ce procurorii i-au pus sechestru pe avere:”Sunt victima incompetenței instituțiilor statului” -VIDEO
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Neamt și pe Google News


























