S-a suit dezbrăcat pe crucea unei biserici și a început să se roage

cruce biserica piatra neamt 2
Un bărbat din Piatra-Neamț, a recurs la un gest ciudat, s-a dezbrăcat complet, s-a urcat pe crucea unei biserici și a început să se roage.
Incidentul a avut loc în această dimineață, în jurul orei 5:00, în curtea bisericii Precista („Adormirea Maicii Domnului” – Precista I) din municipiul Piatra-Neamț.Potrivit martorilor, bărbatul, în vârstă de 35 de ani, a ținut o adevărată „slujbă”, dezbrăcat, pe crucea de marmură a bisericii, iar în momentul în care polițiștii au ajuns la fața locului individul trăgea de ușa lăcașului de cult și rostea o rugăciune.
„În această dimineață, în jurul orei 5:00, polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Piatra-Neamț au fost sesizați cu privire la faptul că în zona unei biserici din Piatra-Neamț se află un bărbat dezbrăcat.
Polițiștii s-au deplasat la fața locului unde au identificat persoana în cauză, un bărbat de 35 de ani, din Piatra-Neamț.
Pentru că era incoerent, acesta a fost internat la secția de Psihiatrie a Spitalului Județean de Urgență din Piatra-Neamț în vederea expertizării neuropsihiatrice.”
– ne-a declarat purtătorul de cuvânt al IPJ Neamț, Georgiana Moșu.
Citește și:
- 13:32 - Gheorghe Piperea aruncă bomba: „Hold-up administrativ la CNA! Decizia împotriva Realitatea Plus, un abuz”. Se cere desființarea instituției
- 13:21 - CNA analizează solicitarea de rediscutare privind retragerea licenței Realitatea PLUS, la ora 13:30
- 13:15 - George Simion: "Decizia închiderii Realitatea e motivată politic. E un atac la democrație"
- 12:35 - Audiență record pentru Realitatea PLUS după decizia CNA: Rămânem alături de voi
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Neamt și pe Google News










