Șase ani de închisoare pentru că a fost complice la tâlhărie
Șase ani de închisoare pentru că a fost complice la tâlhărie
Polițiștii din Sagna au depistat un tânăr pe numele căruia instanța de judecată a emis un mandat de executare a pedepsei închisorii pentru complicitate la tâlhărie.
Polițiștii din Sagna au depistat un tânăr pe numele căruia instanța de judecată a emis un mandat de executare a pedepsei închisorii pentru complicitate la tâlhărie.
Potrivit purtătorului de cuvânt al Poliției Neamț, la data de 22 noiembrie, polițiștii Secției de Poliție Rurală Sagna au depistat, în baza activităților specifice desfășurate, un tânăr de 26 de ani, din Sagna, care poseda mandat de executare a pedepsei închisorii.Cel în cauză era condamnat de Judecatoria Bacău la o pedeapsă de 6 ani de închisoare, pentru săvârsirea infracţiunii de complicitate la tâlhărie calificată.Conform anchetatorilor, în zilele de 27 și 30 octombrie 2017, a susținut activitatea infracţională a unei alte persoane în sensul în care a urmărit persoanele vătămate împreună cu aceasta, pe care le-a deposedat, prin violență, de bunurile pe care le dețineau asupra lor.Polițiștii l-au condus și depus la Penitenciarul Bacău, în vederea executării pedepsei.
Citește și:
- 10:17 - Omagiu pentru Mircea Lucescu. Sicirul legendarului antrenor, depus azi la Arena Națională- programul complet al ceremoniilor
- 10:13 - O nouă avertizare RO-Alert în județul Tulcea! Explozii violente s-au auzit de pe teritoriul ucrainean. 2 aeronave F-16 au fost ridicate
- 10:08 - Realitatea PLUS a cerut rediscutarea deciziei CNA. Avocat: ”Măsura este excesivă. Dacă nu se revocă, mergem în instanță”
- 09:16 - Ora 10:00 - Protest pașnic în fața CNA, după suspendarea licenței Realitatea Plus. Forțele de ordine sunt deja mobilizate în jurul instituției
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Neamt și pe Google News











