Scandal într-un bar din Girov. Un tânăr a fost reținut

barbat din Iasi retinut
Polițiștii Secţiei de Poliţie Rurală Ştefan cel Mare au reținut pentru 24 de ore un tânăr de 29 de ani, sub aspectul comiterii infracţiunilor de tulburarea ordinii şi liniştii publice, ameninţare, lovire sau alte violenţe.
Potrivit purtătorului de cuvânt al Poliției Neamț, la data de 16 mai, polițiștii Secţiei de Poliţie Rurală Ştefan cel Mare au depistat un tânăr de 29 de ani, din Girov, în incinta unui bar din aceeași localitate, care se afla sub influenţa băuturilor alcoolice.Acesta a tulburat ordinea şi liniştea publică și ar fi ameninţat şi lovit un bărbat de 37 de ani, din Girov, după care a spart mai multe sticle provocându-și leziuni la nivelul membrelor.Bărbatul de 37 de ani a fost transportat la spital, în vederea acordării îngrijirilor medicale.Polițiștii au demarat cercetări în urma cărora agresorul a fost introdus în arestul IPJ Neamț, sub aspectul comiterii infracţiunilor de tulburarea ordinii şi liniştii publice, ameninţare, lovire sau alte violenţe.
Citește și:
- 21:24 - Mircea Lucescu, condus pe ultimul drum vineri: unde va fi înmormântat și la ce oră au loc onorurile militare
- 20:29 - Iarna lovește din nou înainte de Paște: zăpadă de doi metri la munte și ger în toată țara
- 19:27 - Mesaj de la Washington: Trump cere statelor NATO să acționeze rapid în criza din Golf
- 18:41 - Istvan Kovacs merge la Campionatul Mondial din 2026! Trei arbitri români, confirmați oficial pentru turneul final din America
Urmărește știrile Realitatea de Neamt și pe Google News











