Deputații PSD din Neamț, vot pentru modificările Codurilor Penale

deputati psd neamt
Parlamentarii din Camera Deputaților au votat, ieri, modificările aduse mult controversatelor Coduri Penale adoptate pe repede înainte în comisia condusă de Florin Iordache.
Modificările aduse Codului penal și Codului de procedură penală au fost adoptate miercuri de Camera Deputaților, forul decizional în acest caz. S-au înregistrat 181 de voturi ”pentru”, 83 ”împotrivă” și o abținere în cazul Codului de procedură penală și de voturi 180 de voturi ”pentru”, 81 ”împotrivă” și 2 abțineri.Cele două acte normative au trecut cu sprijinul deputaților UDMR și de la alte partide, deoarece coaliția PSD-ALDE nu mai are de anul trecut majoritate în Camera Deputaților.Din județul Neamț, toți deputații
PSD
(
Dănuț Andrușcă, Neculai Iftime, Viorel Stan, Alexandru Rotaru, Ciprian Șerban
) au votat „pentru” atât în cazul modificărilor aduse Codului penal dar și celor aduse Codului de procedură penală.Singurul deputat de Neamț care a votat „împotrivă” a fost Iulian Bulai (USR)
Citește și:
- 16:22 - Interviu EXCLUSIV Ana Maria Păcuraru - Sara Qudah (CPJ): România intră în tiparul global al cenzurii administrative
- 21:02 - Călin Georgescu, mesaj crucial după retragerea licenței Realitatea Plus: „Un abuz și o nedreptate periculoasă. Ora 20:55, președintele interzis de Sistem, în direct la Culisele Statului Paralel - LIVE TEXT
- 20:11 - George Simion, mesaj de forță de la tribuna Parlamentului: „Voi, puterea, ați închis Realitatea Plus”
- 18:26 - Bogdan Chirieac, reacție după retragerea licenței Realitatea Plus de către CNA: „Așa ceva nu este permis în democrație”
Urmărește știrile Realitatea de Neamt și pe Google News











