Casă din Târgu Neamț, mistuită de foc
20 nov. 2022, 12:13
Actualizat: 20 nov. 2022, 12:13

Casă din Târgu Neamț, mistuită de foc
Articol scris de Scris de Sergiu Badarau
Jarul căzut din sistemele de încălzire a fost cauza probabilă de producere a incendiului.
Aseară, în jurul orei 19:10, pompierii au fost înștiințați prin apel la 112 despre producerea unui incendiu la o casă situată pe strada Cetății din orașul Târgu Neamț.
La locul solicitării au fost alocate forțe și mijloace de la Detașamentul de pompieri Târgu Neamț. Incendiul se manifesta generalizat la acoperișul și în interiorul unei case.
Forțele de intervenție au acționat pentru localizarea și lichidarea incendiului. Proprietarul locuinței, un bărbat de 59 de ani, s-a autoevacuat până la sosirea forțelor de intervenție. Jarul căzut din sistemele de încălzire a fost cauza probabilă de producere a incendiului. Nu au fost victime.
Sursa: Realitatea de Neamt
Citește și:
- 21:24 - Mircea Lucescu, condus pe ultimul drum vineri: unde va fi înmormântat și la ce oră au loc onorurile militare
- 20:29 - Iarna lovește din nou înainte de Paște: zăpadă de doi metri la munte și ger în toată țara
- 19:27 - Mesaj de la Washington: Trump cere statelor NATO să acționeze rapid în criza din Golf
- 18:41 - Istvan Kovacs merge la Campionatul Mondial din 2026! Trei arbitri români, confirmați oficial pentru turneul final din America
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Neamt și pe Google News











