CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ s-a impus în fața echipei AFC Botoșani II în 3 minute prin dubla realizată de Cristian Copoţ-Barb în finalul partidei. Meciul, din etapa a zecea a Ligii 3  s-a încheiat, astfel, cu scorul de 2-1.

În prima repriză, minutul 31, oaspeţii au deschis scorul,  când Marian Târșa a transformat un penalty acordat de arbitrul Andreea Ene din București.

Gazdele au reușit să egaleze abia în minutul 90 prin golul înscris de Cristian Copoţ-Barb care a adus și victoria echipei sale 3 minute mai târziu.

În Liga Elitelor U19, partida dintre  Sporting Juniorul Vaslui și CSM Ceahlăul Piatra-Neamț  s-a încheiat cu o victorie a gazdelor, scor 4-0. Vezi articolul AICI.

În Liga Elitelor U17, juniorii de la CSM Ceahlăul Piatra-Neamț s-au impus în deplasare în meciul cu CSM Politehnica Iași, scor final 2-3.

Articolul precedentProiecte europene de 2 milioane de euro în domeniul social, pregătite de Primăria Piatra-Neamț