CSM Ceahlăul Piatra Neamț s-a specializat în întoarceri de rezultat în Liga Elitelor U17. După succesul de la CSM Politehnica Iași a venit rândul unei victorii la Dinamo București, după ce la pauză gazdele erau în avantaj pe tabela de marcaj. Partidele au contat pentru etapa 8 a Ligii Elitelor.

Scorul final al jocului Dinamo U17 – CSM Ceahlăul U17 a fost 2-3, după ce la pauză rezultatul fusese 2-1 pentru bucureșteni. Golul echipei pietrene de până la pauză a purtat semnătura lui Oteliță (39), iar după pauză revenirea s-a consemnat pe fondul reușitelor lui Neagu (50) și Vîlea (73).

Calificată în sferturile de finală ale Cupei României U17, CSM Ceahlăul se pregătește de ultimele două jocuri oficiale ale sezonului de toamnă. Primul dintre ele va fi miercuri, 21.11.2018, de la ora 14:00, cu echipa similară a FCSB, și contează pentru etapa 4.

Al doilea va fi duminică, 25.11.2018, tot de la ora 14:00, cu Viitorul Constanța.

CSM CEAHLĂUL U17

Mitrea – Ștefănescu, Rusu, Moroșanu, Ghenici, Oteliță, Matei, Istrati, Spătaru, Vîlea, Neagu. Au mai jucat: Gheorghiță, Cojoc.

JUNIORI A

CSM Ceahlăul U19 a pierdut jocul cu Dinamo U19 cu scorul de 2-1 (1-1), golul victoriei bucureștene fiind de fapt un autogol. Pentru nemțeni a înscris Monoranu (36).

Ca și colegii de la ”U17”, CSM Ceahlăul U19 mai are de disputat două meciuri, restanța din etapa 4 cu FCSB (miercuri, 21.11.2018, ora 12:00) și meciul cu Viitorul Constanța (duminică, 25.11.2018, ora 12:00).

CSM CEAHLĂUL U19

Florea – Curpăn, Rusu, Iorga, Lupașcu, Hurdubei, Dominte, Hodorogea, Gabor, Olteanu, Monoranu. Au mai jucat: Măriuță, Iacoboae, Burghelea, Păsălău, Atomei, informează CSM Ceahlăul.

Articolul precedentȘoferul scandalagiu, reținut de polițiști
Articolul următorTeodor Cîmpianu, portar CSM Ceahlăul: ”M-am făcut portar datorită tatălui meu”