A accidentat un pieton și și-a continuat drumul. Ce ascundea șoferul

A accidentat un pieton și și-a continuat drumul. Ce ascundea șoferul
La data de 9 septembrie a.c., în jurul orei 11:30, polițiștii din cadrul Biroului Rutier Roman au fost sesizați despre producerea unui eveniment rutier, pe strada Islazului, din municipiul Roman.
La data de 9 septembrie a.c., în jurul orei 11:30, polițiștii din cadrul Biroului Rutier Roman au fost sesizați despre producerea unui eveniment rutier, pe strada Islazului, din municipiul Roman.
Din primele cercetări a reieșit că, în timp ce un autoturism condus de un bărbat de 54 de ani, din Roman, se deplasa cu un autoturism pe strada Islazului, ar fi surprins și accidentat, o femeie de 50 de ani, din Roman, care se deplasa în calitate de pieton, pe marginea părții carosabile.
După producerea accidentului rutier, conducătorul auto implicat în producerea evenimentului rutier și-ar fi continuat deplasarea, fiind identificat de polițiști la scurt timp după producerea accidentului.
Acesta a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul indicând o concentrație de 0,24 mg/l alcool pur în aerul expirat.
În cauză, polițiștii continuă cercetările sub aspectul săvârșirii infracțiunilor de vătămare corporală din culpă și părăsirea locului accidentului, în vederea stabilirii cauzelor și condițiilor în care a avut loc evenimentul rutier.
Sursa: Realitatea de Neamt
Citește și:
- 21:47 - Tensiuni fără precedent: Trump discută retragerea din NATO și acuză Alianța că „a întors spatele americanilor”
- 20:32 - Gabriela Ruse, calificare spectaculoasă în sferturi la Linz! Când joacă Sorana Cîrstea pentru un loc în top 8
- 19:43 - Atac fără precedent: lideri israelieni îl acuză pe Trump că „a fugit” din conflict
- 19:02 - Tragedie în Craiova: o fetiță de 4 ani a murit după ce i s-a făcut rău într-o mașină, în parcarea unui mall
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Neamt și pe Google News











