ACCIDENT FATAL PE "DRUMUL MORȚII"
27 aug. 2025, 09:11
Actualizat: 27 aug. 2025, 09:11

ACCIDENT FATAL PE "DRUMUL MORȚII"
Articol scris de Scris de Realitatea de Neamt
Un șofer ucrainean a murit pe loc
Accident grav pe E85, supranumit "Drumul Morții", în apropiere de localitatea Domnești. Un șofer ucrainean a murit după ce un camion a intrat în TIR-ul pe care îl conducea. Totul s-ar fi putut transforma într-o adevărată tragedie deoarece unul dintre camioane era încărcat cu azotat de amoniu, o substanță extrem de inflamabilă.
Totul s-a întâmplat după ce șoferul unuia dintre camioane, originar din Galați, a pierdut controlul direcției și s-a izbit în TIR-ul condus de cetățeanul ucrainean.
Impactul a fost atât de puternic încât medicii nu au mai putut face nimic pentru a-i salva viața.
Șoferul român este internat la spital în stare critică. Traficul în zonă a fost blocat zeci de minute, iar șoferii au fost sfătuiți să folosească rute ocolitoare.
Citește și:
- 12:22 - Ministerul Afacerilor Externe al României: „Românii din zonele afectate de operațiuni militare sunt în siguranță. Aproape 1.000 de persoane, în contact cu misiunile diplomatice”
- 11:13 - Vremea azi, 1 martie: temperaturi peste normalul perioadei. Maximele ajung la 17 grade în unele regiuni
- 09:51 - 34 de zboruri anulate pe Aeroportul Internațional Henri Coandă București, pe fondul tensiunilor din Orientul Mijlociu
- 08:32 - 28 de copii din Vrancea sunt blocați în Dubai din cauza conflictului din Orientul Mijlociu. Aceștia se aflau într-o excursie cu școala organizată în vacanța intersemestrială
Urmărește știrile Realitatea de Neamt și pe Google News











