Accident în Piatra-Neamț! O șoferiță a ajuns la spital

Accident în Piatra-Neamț! O șoferiță a ajuns la spital
Prin apel la 112, la ora 13:41, pompierii au fost înștiințați despre producerea unui accident rutier în municipiul Piatra Neamț, pe strada Valea Albă.
Prin apel la 112, la ora 13:41, pompierii au fost înștiințați despre producerea unui accident rutier în municipiul Piatra Neamț, pe strada Valea Albă.
Accidentul rutier s-a produs între două autoturisme în care se aflau doar conducătorii auto.
La locul evenimentului s-au deplasat două echipaje de pompieri cu o autospecială pentru descarcerare și o ambulanță SMURD din cadrul Detașamentului Piatra Neamț.
Echipajul SMURD a acordat îngrijiri medicale la locul evenimentului unei femei în vârstă de aproximativ 70 de ani, ulterior fiind transportată la UPU Piatra Neamț.
Pompierii au acționat și pentru asigurarea măsurilor de prevenire și stingere a incendiilor prin deconectarea bornelor bateriilor de la cele două autoturisme.
Sursa: Realitatea de Neamt
Citește și:
- 19:24 - Wałęsa lansează un avertisment: jocul lui Trump cu Putin ar putea fi extrem de periculos
- 18:16 - Arestare de răsunet în Marea Britanie: Peter Mandelson, vizat într-o anchetă legată de Epstein”
- 17:37 - Alexandra Păcuraru cheamă dobrogenii în fața Catedralei din Constanța. ”Ce se întâmplă azi cu Călin Georgescu este o execuție politică”
- 17:37 - Pagube uriașe provocate de vremea rea: sute de șoferi afectați în Capitală și județul Ilfov
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Neamt și pe Google News


_3160d431a9.webp)




_fa0439aeae.webp)


