Accident mortal la Costișa

Accident mortal la Costișa
La data de 16 decembrie, polițiștii Serviciului Rutier Neamț au intervenit la un accident rutier produs pe DN 15, soldat cu decesul unei persoane.
La data de 16 decembrie, polițiștii Serviciului Rutier Neamț au intervenit la un accident rutier produs pe DN 15, soldat cu decesul unei persoane.
Din primele cercetări efectuate a reieșit că, în timp ce un bărbat de 37 de ani, din Bacău, conducea o autoutilitară pe DN 15, în localitatea Costișa, din direcția Piatra Neamț - Bacău, a surprins și accidentat un bărbat de 44 de ani, din Cândești, care s-ar fi deplasat pe partea carosabilă.În urma impactului a rezultat decesul pietonului. Corpul acestuia a fost transportat la Serviciul de Medicină Legală Neamț în vederea efectuării necropsiei.Conducătorul auto a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ.Polițiștii continuă cercetările sub aspectul comiterii infracțiunii de ucidere din culpă.
Citește și:
- 10:17 - Omagiu pentru Mircea Lucescu. Sicirul legendarului antrenor, depus azi la Arena Națională- programul complet al ceremoniilor
- 10:13 - O nouă avertizare RO-Alert în județul Tulcea! Explozii violente s-au auzit de pe teritoriul ucrainean. 2 aeronave F-16 au fost ridicate
- 10:08 - Realitatea PLUS a cerut rediscutarea deciziei CNA. Avocat: ”Măsura este excesivă. Dacă nu se revocă, mergem în instanță”
- 09:16 - Ora 10:00 - Protest pașnic în fața CNA, după suspendarea licenței Realitatea Plus. Forțele de ordine sunt deja mobilizate în jurul instituției
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Neamt și pe Google News











