Intervenție pentru un bărbat care amenința că se aruncă de pe o punte

puntea rman cotu vames
În această dimineață, în jurul orei 10:30, polițiștii din cadrul Poliției municipiului Roman au fost sesizați despre faptul că un bărbat amenință că se aruncă de pe o punte din afara municipiului (în localitatea Cotu Vameș, comuna Horia)
Polițiștii s-au deplasat la fața locului unde au identificat pe o punte ce traversează râul Moldova un bărbat de 42 de ani, din Horia, care amenința că se va arunca, fiind nemulțumit că nu-și găsește loc de muncă.
La scurt timp, în urma discuțiilor purtate cu polițiștii, bărbatul a fost convins să coboare la sol, ulterior fiind condus și internat la Spitalul Municipal Roman.
– ne-a declarat Robert Costan, purtătorul de cuvânt al IPJ Neamț.Precizăm că la fața locului au ajuns și pompierii nemțeni: un ofițer și cinci subofițeri cu o autospecială de intervenție din cadrul Detașamentului de pompieri Roman.Conform unor surse, bărbatul se afla sub influența alcoolului, este de etnie romă, posibil cu un treut infracțional și a mai recurs la acest gest în trecut.
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 13:52 - Bogdan Hossu spulberă noua lege a salarizării. ”Sporurile pentru condițiile de muncă au scăzut” -VIDEO
- 13:24 - Cristian Mungiu a câștigat un premiu important la Cannes, cu filmul Fjord
- 11:27 - Trei coliere de aur de peste 300 de grame şi vechi de 3000 de ani, descoperite în Prahova
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Neamt și pe Google News














