Mărțișoare oferite de polițișto micuților găzduiți la Colegiul Tehnic ,,Gheorghe Cărtianu”

Mărțișoare oferite de polițișto micuților găzduiți la Colegiul Tehnic ,,Gheorghe Cărtianu”
De asemenea, polițiștii și jandarmii i-au învățat pe cei mici să modeleze baloane și i-au fost răsfățat cu picturi și dulciuri.
Primăvara este simbolul renașterii, al vieții care izvorăște de sub stratul de gheață și umple lumea de frumusețe, de recunoștință, de parfum.
Prima zi de primăvara din acest an a adus polițiștii aproape de cei care se află găzduiți la Colegiul Tehnic ,,Gheorghe Cărtianu”. Cu toții au nevoie de speranță, iar cei mici de motive pentru a dărui celor din jur, un zâmbet.
Pentru acest moment, polițiștii au pregătit mărțișoare pictate cu simbolurile primăverii însoțite de mesajul ,,Oameni pentru oameni", care au fost oferite micuților care se află găzduiți la Colegiul Tehnic ,,Gheorghe Cărtianu” din Piatra Neamț.
De asemenea, polițiștii și jandarmii i-au învățat pe cei mici să modeleze baloane și i-au fost răsfățat cu picturi și dulciuri.
Solidaritatea și empatia vor sta la baza activităților pe care polițiștii din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Neamț le vor desfășura în perioada următoare, pentru cei aflați la nevoie!
Sursa: Realitatea de Neamt
Citește și:
- 11:56 - Vreme rece, precipitații mixte și vânt puternic, până sâmbătă dimineață. Avertismentul meteorologilor
- 10:24 - Ministrul Justiției, despre numirea șefilor parchetelor de către Nicușor Dan: „La capătul acestui drum nu sunt mize personale, nume sau orgolii”
- 09:53 - Cum va fi vremea de Paște? Prognoză specială de la meteorologul ANM Radu Ilea
- 09:34 - Membrii CNA, convocați de Mihail Neamțu în urma retragerii licenței Realitatea Plus
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Neamt și pe Google News











