Pieton beat, accidentat pe o stradă din Piatra-Neamț

Pieton beat, accidentat pe o stradă din Piatra-Neamț
La data de 18 februarie a.c., în jurul orei 20:30, polițiștii din cadrul Biroului Rutier Piatra-Neamț au fost sesizați cu privire la producerea unui eveniment rutier, pe aleea Brazilor.
La data de 18 februarie a.c., în jurul orei 20:30, polițiștii din cadrul Biroului Rutier Piatra-Neamț au fost sesizați cu privire la producerea unui eveniment rutier, pe aleea Brazilor.
Din primele cercetări efectuate de polițiști a reieșit că, în timp ce un bărbat, de 33 de ani, din Piatra-Neamț, conducea un autoturism pe aleea Brazilor, ar fi surprins și accidentat, un bărbat de 45 de ani, din aceeași localitate, ce se deplasa în calitate de pieton pe partea carosabilă, în condiții ce vor fi stabilite în cursul cercetărilor.
În urma evenimentului rutier, a rezultat rănirea pietonului.
Conducătorul auto au fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ.
În cazul pietonului a rezultat o concentrație de 0,86 mg/l alcool pur în aerul expirat.
În cauză, polițiștii continuă cercetările, sub aspectul comiterii infracțiunii de vătămare corporală din culpă, în vederea stabilirii cauzelor și condițiilor în care a avut loc evenimentul rutier.
Sursa: Realitatea de Neamt
Citește și:
- 08:21 - CNAB: Traficul aerian se desfășoară în condiții de iarnă, conform programului de zbor
- 08:15 - CNAIR: Nu mai sunt sectoare de drum închise sau restricționate din cauza condițiilor meteorologice
- 08:02 - Trafic de coșmar spre Vama Giurgiu. Coloana de vehicule de pe DN5 măsoară 14 kilometri
- 07:55 - Sistemul RO-Alert devine „mai prietenos”
Urmărește știrile Realitatea de Neamt și pe Google News









_4f88515c25_a3b9209761.webp)

