Adolescent bătut cu pumnii și deposedat de telefonul mobil! Polițiștii i-au prins pe făptași

Adolescent bătut cu pumnii și deposedat de telefonul mobil! Polițiștii i-au prins pe făptași
Polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală Bicaz au identificat și depistat persoanele bănuite de comiterea infracțiunii de tâlhărie calificată. Cei în cauză au fost reținuți pentru 24 de ore.
Polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală Bicaz au identificat și depistat persoanele bănuite de comiterea infracțiunii de tâlhărie calificată. Cei în cauză au fost reținuți pentru 24 de ore.
La data de 20 septembrie 2020, în jurul orei 21.00, polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală Bicaz au fost sesizați cu privire la faptul că un tânăr din localitatea Borca a fost victima unei tâlhării.
Astfel, în baza activităților investigative complexe realizate în cauză și a operativității cu care au fost desfășurate, polițiștii au reușit identificarea și depistarea persoanelor bănuite de comiterea faptei.
Din investigațiile efectuate de polițiști a reieșit că, patru tineri cu vârste cuprinse între 17 și 23 de ani, ar fi acostat un tânăr de 16 ani, în timp ce se afla în apropierea unei societăți comerciale din localitatea Borca, pe care l-ar fi lovit cu pumnii în zona feței. De asemenea, cei în cauză i-ar fi sustras telefonul mobil care îi căzuse în timpul altercației.
Pe 21 septembrie, cei patru tineri au fost conduși la sediul poliției, iar în baza probatoriului administrat au fost reținuți pentru 24 de ore, fiind cercetați pentru comiterea infracțiunii de tâlhărie calificată.
În activități au fost implicați și luptători ai Serviciului pentru Acțiuni Speciale din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Neamț.
Sursa: Realitatea de Neamt
Citește și:
- 17:04 - Ministrul Sănătății anunță controale fără precedent
- 16:50 - Viscolul închide drumuri și lasă localități fără electricitate
- 15:18 - Interdicție pentru copiii sub 15 ani pe rețelele de socializare
- 15:14 - România, tot mai dependentă de gazul extern. Importurile au crescut masiv, pe fondul declinului extracției interne
Urmărește știrile Realitatea de Neamt și pe Google News











