Pacienții din Neamț, identificați pozitiv Covid-19 vor fi internați la Spitalul Județean de Urgență Piatra-Neamț

Pacienții din Neamț, identificați pozitiv Covid-19 vor fi internați la Spitalul de Urgență Piatra-Neamț
Pacienții din Neamț, identificați pozitiv Covid-19 vor fi internați la Spitalul de Urgență Piatra-Neamț. Cazuistica generală va fi preluată de Spitalul Municipal din Roman.
Pacienții din Neamț, identificați pozitiv Covid-19 vor fi internați la Spitalul Județean de Urgență Piatra-Neamț. Cazuistica generală va fi preluată de Spitalul Municipal din Roman.
”Astăzi am avut video conferință cu domnul Ludovic Orban,Premierul României și cu domnul Ministru al Sănătății Victor Costache. La această întâlnire în sistem video conferință, au participat și managerii Spitalelor din Neamț cât și conducerea DSP Neamț.În urmă discuțiilor purtate cu privire la situația medicală de la Neamț, a celor două spitale s-a luat hotărârea că internările pentru pacienții identificați pozitiv Covid-19 să se facă la Spitalul de Urgență Piatra Neamț.Urmează că Spitalul de Urgență Român să preia cazuistică generală din județul Neamț.
Am încredere în profesionalismul și devotamentul tuturor cadrelor medicale care asigura practic prima linie în lupta cu infecția de tip Coronavirus și sunt garantul sănătății noastre, a tuturor”, a declarat George Lazăr, prefectul județului Neamț.
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 07:50 - Angajații din sănătate protestează joi la Ministerul Muncii împotriva noii legi a salarizării
- 14:46 - Autoritățile ucrainene se pregătesc pentru încă doi-trei ani de război. Kievul respinge informațiile și vorbește despre „dezinformare”
- 13:37 - Țigările electronice și vape-urile, mai aproape de interdicție în spațiile publice. Proiectul a trecut de Senat
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Neamt și pe Google News














