O femeie s-a ales cu arsuri pe față și mâini. Ea a încercat să stingă incendiul care i-a cuprins locuința

O femeie s-a ales cu arsuri pe față și mâini. Ea a încercat să stingă incendiul care i-a cuprins locuința
Cauza probabilă de producere a incendiului a fost jarul căzut din sistemele de încălzire.
În această după-amiază, prin apel la 112 pompierii au fost înștiințați despre producerea unui incendiu într-o gospodărie din comuna Farcașa. La locul solicitării au fost alocate forțe și mijloace de intervenție de la Garda de intervenție 2 Poiana Teiului, SVSU Farcașa, SVSU și SAJ Borca.
La sosirea primelor echipaje de intervenție incendiul se manifesta generalizat la o casă cu posibilitatea propagării la alte două case și anexele din aceeași gospodărie.
Forțele de intervenție au acționat pentru localizarea și lichidarea incendiului. O femeie de 53 ani, ce a suferit arsuri la nivelul feței și membrelor superioare a primit îngrijiri medicale la locul evenimentului de la membrii echipajului SAJ, ulterior fiind transportată la CPU Târgu Neamț.
Cauza probabilă de producere a incendiului a fost jarul căzut din sistemele de încălzire.
Sursa: Realitatea de Neamt
Citește și:
- 17:04 - Ministrul Sănătății anunță controale fără precedent
- 16:50 - Viscolul închide drumuri și lasă localități fără electricitate
- 15:18 - Interdicție pentru copiii sub 15 ani pe rețelele de socializare
- 15:14 - România, tot mai dependentă de gazul extern. Importurile au crescut masiv, pe fondul declinului extracției interne
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Neamt și pe Google News











