Advertising
România încearcă să reducă mortalitatea pe șosele. A fost semnat Pactul pentru Siguranță Rutieră

Poliția Rutieră
Scris de Ionuț Nichita Publicat: 19 mai 2026, 18:34
Deși numărul persoanelor decedate în accidente rutiere a înregistrat o scădere de aproape 12% anul trecut, România continuă să se situeze pe locul al doilea în Uniunea Europeană în ceea ce privește mortalitatea pe șosele.
Citește și
- 15:50Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 14:55Ana Maria Păcuraru, singurul jurnalist din România invitat de Casa Albă. Realitatea PLUS, invitat special la SUMMITUL condus de Trump
- 11:56ANM: Cod galben de vijelii și instabilitate atmosferică, în mai multe regiuni ale țării - HARTA
- 16:57Regele Charles, sărbătorit cu fast la Londra. Mii de militari au defilat
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea de Neamt și pe Google News


























